AVRUPADA CNC MILLING DENEYİMİ

‘’VETPRO’’ Proje Uygulaması İtalya’nın Bologna Kentinde Yapıldı

Ömer Baysal Otom.Day. Tük. Mal.İtl. İhr. Zirai Alet Tic. San. AŞ tarafından hazırlanan ve Kozan teknik ve Endüstri Meslek lisesi,Gürdal Römork Ve KOGİAD’ın ortaklığında gerçekleştirilen "AVRUPADA CNC MİLLİNG DENEYİMİ" isimli projenin uygulama bölümü İtalya’nın Bologna Kentinde bulunan Fondazione Aldini Valeriani Per Lo Sviluppo Della Cultura Tecnica isimli özel mesleki eğitim merkezinde gerçekleştirildi.

Avrupa Birliği Hayat Boyu Öğrenme Programı Leonardo da Vinci Hareketlilik Projeleri çerçevesinde VETPRO proje uygulamaları kapsamında projenin yurtdışı hareketliliği; Kozan Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi Makine Teknolojileri Öğretmenlerinden Zafer ÇAĞLAR koordinesinde gerçekleştirildi. Projede, Proje sahibi sahibi kurum olarak Ömer Baysal A.Ş,Proje ortağı olarak Kozan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi,Gürdal Römork Sanayi,KOGİAD(Kozan Genç İşadamları Derneği) dan 10 katılımcı yer aldı.Proje 3 hafta da yoğun bir tempo ile gerçekleştirildi.

İtalya’nın Bologna kentinin bölge yapısı, okulun genel yapısı,kuruluş şekli,hizmetleri,hedefleri ile ilgili genel bilgiler alan proje ekibi 2 hafta boyunca belirlenen teknik konular hakkında laboratuar ve CNC uygulama alanlarında eğitim ve deneyimler elde ettiklerini ifade ettiler.Yapılan eğitimlerde çok önemli teknik bilgiler ve tecrübeler edindiklerini dile getiren proje koordinatörü Zafer ÇAĞLAR, bu edindikleri tecrübeleri hem eğitim ortamlarında hem de üretim ortamlarında kullanabileceklerini ifade etti.Üçüncü haftada ise Bologna kentinde önemli aşamalar kaydetmiş olan çeşitli işletmelerin incelenmesi şansı bulduklarını ve bu deneyim ve tecrübelerin çok faydalı olduğunu vurguladılar.Karşılıklı olarak yapılan eğitimlerin ve teknik gezilerin çok verimli geçtiğini ve bu memnuniyeti yapılan proje anlaşmasıyla pekiştirdiklerini vurgulayan proje koordinatörü Zafer ÇAĞLAR Fondazione Aldini Valeriani özel teknik eğitim merkezine ve özellikle Genel Menajer Bayan Elizabeth’e çok teşekkür ettiğini söyledi.Türk milli değerlerini en iyi şekilde temsil etmeye çalıştıklarını ifade eden Ömer Baysal şirketler Grubundan Soner YALÇIN projenin gerçekten çok verimli geçtiğini ve katılımcılara yeni deneyimler kazandırdığını ifade etti.Ayrıca Fondazione Aldini Valeriani Özel teknik eğitim merkezinin internet sitesinde yapmış olduğumuz VETPRO projemizin ayrıntılarına ulaşabilirsiniz. (http://www.fav.it/site/home/articolo10004030.html)

Duyuru Tarihi : 20.04.2013